Provázení a terapie v přírodě

provázeni a terapie v přírodě

Chůze a pobyt v přírodě je alternativou klasické terapie. Pro některé klienty je vhodnější než sezení v místnosti v poradně. Umožňuje zdravý pohyb a pobyt venku na vzduchu, v přírodě. Pobyt na vzduchu klientům umožní, aby se cítili víc svobodní, uvolnění. Cítí se méně formální. Volněji a snadněji mohou mluvit. 

Je určena klientům, kteří prostě nechtějí sedět, kterým se při chůzi lépe mluví. 

Dle výzkumu, který byl realizovaný v r. 2019, se potvrdili, že hladina stresového hormonu kortizolu se nejvíce sníží již za 20 – 30 minut. Po tom již klesá pomaleji. 

Prostě jen uvolněně být, to nám umožňuje již pobyt v parku, na zahradě, nebo na dvorku. Během poměrně krátké chvíle nabereme nové síly, lépe se nám přemýšlí. Umožňuje nám odložit negativní nánosy, které se nastřádaly během dne. 

Tyto zkušenosti jsem nasbírala již v minulosti při své práci s mladšími klienty. Opět se potvrzuje, že volný pohyb, je pro naši fyzickou i psychickou část velmi prospěšný. Pomáhá všem věkovým kategoriím. Při pohybu na vzduchu hovoříme snadněji o věcech, které nás trápí. 

Můžeme prostě jen svobodně a uvolněně jít, brouzdat se trávou. Hluboce dýchat. Nadechujeme čerstvý vzduch a vydechujeme vše negativní. Můžeme se lépe zaměřit sami na sebe…

Nákupní košík
Přejít nahoru