Co mi přinese energie reiki ?

Reiki nás může připravit na meditaci tak, že nám uvolní tělo, mysl a emoce. Energie reiki nám pomáhá více věřit v sebe a zlepšuje se nám i intuice. Aby jste se naučili reiki meditaci, měli by jste být otevřeni. Hlavním naším záměrem je přání, aby námi procházel proud léčivé energie. Může nám pomoci objevit své nitro.

Reiki je jemná a mocná technika léčení pomocí dlaní. Vylaďuje nám energii v těle. Napomáhá k zesílení toku životní energie. Při léčení reiki využíváme naše přirozené schopnosti léčit a necháváme proudit více životaschopné energie našimi energetickými centry. Znamená to obnovení těla, mysli a duše, odstraňuje bolest a stres. Pomáhá nám při mnoha nemocích tak, že podporuje přirozený léčebný proces.

Energie reiki nám otevírá prostor pro léčení a relaxaci zevnitř. Po léčbě jsou lidé často spokojenější a jsou v lepším spojení sami se sebou. Jsou ve svém středu, a to jim umožňuje si odpočinout.

Dr. Mikao Usui ( 1854-1926) je objevitelem Reiki. Dřív se tvrdilo, že pracoval v jedné chudinské čtvrti ostrova Kjóto v Japonsku. Léčil zde žebráky zadarmo. Uvědomil si zde, že je důležité, aby člověk, který je léčený, byl spoluúčasten na léčebném procesu. Pochopil zde i to, že je nutné, aby za léčení něco dostal. Jinak léčený zůstane ve svých stereo typech a k úzdravě nedojde.

Později však vyšlo najevo, že Usui nebyl křesťanským duchovním na univerzitě v Kjótu a ani nepracoval v chudinské čtvrti, nýbrž byl buddhistou, a celý život strávil hledáním osvícení. Reiki bylo tou cestou, jak se k němu dostat.

Reiki je nevtíravý, mírný a láskyplný způsob předání léčivé energie. Léčení nastane, když vyjde ze srdce. Je vhodné vytvořit před léčením klidnou a láskyplnou atmosféru, která navozuje relaxaci pro dávajícího i přijímajícího.

Pomocí energie reiki můžeme i harmonizovat čakry. Harmonizace čaker, energetických center je velmi účinná. Většinou nejvíce energie je v hlavě a příliš málo v nižších částech těla. Každá čakra odráží aspekt osobního růstu. Máme-li blok v energetickém toku čaker, může to vést i k fyzickému narušení. Pomocí energie reiki tedy můžeme harmonizovat energii v těle a v čakrách.

V současné době mnoho lidí trpí stresem. Mnoho z nich neumí odpočívat. Proto byly vynalezeny různé techniky a postupy, jak se můžeme zbavit stresu -meditace, relaxace, cvičení., správné dýchání, energie reiki. Každodenní meditace či energie reiki, může pomoci lidem si lépe odpočinout. Pokud se

jedná o řízenou meditaci může si ji snadněji užít. Je potom účinnější a člověk, který ji aplikuje, tak je uvolněnější a odpočinutější.

Duševní stres je nejčastějším druhem stresu. Velmi nás ovlivňuje. Ohrožuje naši životní pohodu.

Někteří lidé se se stresem dokáží vyrovnat lépe než druzí. U těchto lidí se pak projeví méně příznaků stresu na tělesné úrovni – těmto lidem pak lépe funguje imunitní systém a jsou méně nemocní. Proto je důležité se starat o svůj duševní klid.

V neposlední řadě je nutné uvést i skutečnost, že hodně stresu a napětí způsobuje, že můžeme onemocnět nejen na psychické úrovni, ale i fyzicky.

Je důležité si také uvědomit, že se často snažíme být něčím nebo někým jiným, kým nejsme. To přináší tlak a napětí do našeho života. Pokud nejsme spokojení sami se sebou, tak se to může přenést i na fyzickou úroveň. Rozhodně to v nás vytváří napětí.

Kdykoliv se člověk cítí být v napětí, je unavený nebo má starosti, měl by si udělat čas a odpočinout si.

Relaxovat a zbavit se napětí. Stačí 25 minut.

Nákupní košík
Přejít nahoru