Jak vstoupit do meditace

1. Příprava na meditaci

Najděte si klidné a bezpečné místo kde Vás nikdo nebude rušit. Meditovat můžete v sedě nebo vleže. Mělo by vám být dostatečné teplo. Zapalte si svíčku a pusťte si klidnou meditační hudbu (pomůže vás udržet v soustředění). Pokud jste začátečník použijte nahrávku a nechte se vést.

2. Nadechněte se a přemýšlejte o vaší přítomnosti

Posaďte se, nebo si lehněte. Zavřete oči. 7x se zhluboka nadechněte a s nádechem v duchu říkejte ,,já jsem“ s výdechem ,,boží přítomnost“.

3. Vizualizace kužele světla

Vysoko nad hlavou si představíme a stáhneme k sobě kužel světla. Světlo můžete vidět, nebo cítit (každá máme jiný způsob vnímání). Světlo si stáhněte nad prostor, kde meditujete a i pramen na svou osobu. Vše do světla zabalte. Svou postavu celou od hlavy až k chodidlům.

4. Pročištění temenní čakry

Stáhněte si jeden pramen světla nad svou hlavu do oblasti temenní sedmé čakry (může mít barvu bílou nebo fialovou a nese nám informace o napojení na universum) a nechte ať zde světlo krouží a pročišťuje tuto oblast. Nesnaže se světlo manipulovat a ovlivňovat. Pouze sledujte, jak proudí a pročisťuje tuto oblast. Čakru pročišťujte tak dlouho, dokud neucítíte, že tam už není žádný blok.

5. Pročištění čakry třetího oka

Potom se přesuňte k šesté čakře (nese nám informace o našem myšlení, ale i intuici a má barvu temně modrou). Ta se nachází v oblasti třetího oka, mezi očima. Nechte v této oblasti opět proudit světlo a vnitřním zrakem pouze sledujte, jak čakru světlo pročišťuje.

6. Pročištění krční čakry

Přesuňte se k páté čakře. Ta se nachází v oblasti krku a čelistí (jsou zde uloženy informace o komunikaci s druhými lidmi i o naší karmě, barvu má měňavou tyrkysovou). Pročistíme tuto oblast opět světlem a přesuneme se k další čakře.

7. Pročištění srdeční čakry

K čakře čtvrté srdeční, která se nachází v oblasti našeho srdce (jsou zde uloženy všechny informace o lásce k sobě i ke všem druhým bytostem, ke všemu i o bezpodmínečné lásce, má barvu tmavě růžovou a zelenou). Zde také necháme proudit světlo a pročistit tuto úroveň.

8. Pročištění solar plexus čakry

Až budeme cítit, že je tato úroveň pročištěná, tak se přesuneme dolů ke třetí čakře, která se nachází v oblasti solar plexu, žaludku ( zde jsou uloženy všechny informace o našich nezpracovaných, netrávených traumatech, ale i o inspiraci. Tato oblast má barvy zralého obilí). Tuto oblast také pročistíme světlem a přesuneme se opět níž.

9. Pročištění sakrální čakry

Přesuneme se se světlem do úrovně druhé čakry. Tu najdeme v oblasti našich pohlavních orgánů, ale i močového měchýře. Má barvu oranžovou, cihlovou. (Nese nám informace o naší sexualitě, vztahu k penězům, ale i o tvořivosti). Pročistíme světlem tuto oblast a přesuneme s energií světla dolů.

10. Pročištění kořenové čakry

Do oblasti první čakry. Ta se nachází na úrovni kostrče a má barvu červených máků. Necháme zde světlo proudit a pročistit tuto úroveň (První čakra nám nese informace o našich kořenech nejen rodových i o všech kořenových napojeních). Pročistíme tuto úroveň a přesuneme se se světlem až dolů pod naše chodidla a i tam necháme protočit světlo.

11. Ukončení meditace a návrat do každodenního života

Nakonec obejmeme bytost matky země, která už na nás pod našimi chodidly čeká. Přivítáme se s ní a necháme se od ní odvést jejími zahradami až k růžovému loubí a tam se posadíme k meditaci. Až budeme chtít skončit meditaci, tak se pouze třikrát zhluboka nadechneme a vystoupíme z meditace. Pomalu otevíráme oči a v klidu dýcháme. Můžeme se napít, případně si napsat to co nás v meditaci napadlo. Pro začátečníky připojuji nahraný vstup do meditace.

Nákupní košík
Přejít nahoru